Skip to content

Kontakt bezpośredni: (+48) 504-481-668

Usługi zduńskie

Poza renowacją starych pieców, wykonujemy kompleksowe usługi zduńskie. Specjalizujemy się w budowie pieców i kominków kaflowych oraz trzonów kuchennych.  Nasze urządzenia budujemy zarówno w technice tradycyjnej, jak i w nowoczesnej. Ponadto, przyjmujemy indywidualne i nietypowe zlecenia. Prowadzimy sprzedaż artykułów z branży zduńskiej i kafli oraz urządzeń grzewczych, w tym palenisk piecowych i wkładów kominkowych. Współpracujemy z renomowanymi firmami a korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia oraz w oparciu o szkolenia branżowe, dokonaliśmy szczegółowej selekcji dostępnego na rynku asortymentu, który idealnie wpisuje się w sugerowane przez nas rozwiązania techniczne i estetyczne.

Przedstawiamy nasze wybrane realizacje zduńskie. W galerii znajdują się piece, kominki, trzony kuchenne oraz obiekty odtworzeniowe lub poddane kompleksowej renowacji.  Współczesne realizacje wykonujemy w oparciu o obowiązujące lokalnie uchwały antysmogowe. Usługi związane z piecami historycznymi, są zazwyczaj wykonane pod nadzorem lokalnego konserwatora zabytków.

Dzięki doświadczeniu a także niewielkiemu zapleczu w postaci pieca do wypału ceramiki, od czasu do czasu świadczymy usługi związane z wytwarzaniem elementów ceramicznych typu: magnesy, pamiątki i plakiety a także wyjątkowe kafle ceramiczne, służące jako ozdoby lub brakujące elementy zabytkowych pieców. Oferujemy także Retro Bricks, czyli wyjątkowe okładziny ścienne z wykorzystaniem starych cegieł oraz kafle ludowe.

Jakiś czas temu, wpadliśmy na pomysł, by produkować „meble z kafli”. Dotychczas nikt czegoś takiego nie robił… W naszym założeniu Kachel Kubus, bo tak nazwaliśmy ten projekt, miał być serią bardzo nowoczesnych mebli, wykonanych z kafli w gładkim lub artystycznym szkliwie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, które wprowadzają do domów klimat, opisany przez Wita Szostaka w powieści „Poszarpane granie”:

„Bo widzisz, synuś, piec to jakby dusza całego domu, całej chałupy. Stawia się go, jak chałupa już gotowa. Podobnie jak w skrzypeczkach, gdzie też na sam koniec duszę skrzaty ustawiają. I nie cieśle piece robią, ale zduni, wędrujący podobnie jak skrzaty i równie mało gadatliwi. Od pieca ciepło na izbę idzie, tak samo, jak u człeka. Kiedy dusza w nim siedzi, to z nią i życie, i ciepło. A kiedy uleci, to życia nie ma i chłód wieczny nadchodzi. I podobnie jest z domem. Dlatego nie można ognia zagasić, bo się dom wyziębi. I mało wiele roków przeminie, jak opuszczony i wyziębiony gnić zacznie, podobnie jak trup w ziemi. Dlatego piec jest najważniejszy z całego domu, bo bez niego to by nie chałupa, lecz ledwie nędzna szopa była.”

„Widzisz, jest w piecu dusza, tchnienie i życie. I jest też muzyka. Jak wieczorem siądziesz w cichości przy stole, a w palenisku ogień strzela, to już jest muzyka. I w rytm strzela i cicho swoją melodię śpiewa. Czasem zasyczy, czasem głośniej huknie. To prawdziwa muzyka jest, najdawniejsza. A cienie w żółtym świetle, co się zza drzwiczek dobywa, tańczą w jej rytm po ścianach. Nieraz to widziałeś, więc dłużej gadać nie muszę. Ale jest w tej muzyce nie tylko piękno, ale też i opowieść. Bo z piecowej muzyki wiele się możesz nauczyć i wiele wywiedzieć. Dlatego słuchaj jej pilnie, synuś, nie zaniedbuj tej muzyki, jak się w nowym domu pojawisz. Ogień powie ci, jaka jest pogoda, czy deszcz idzie, czy burza, czy wicher dym z powrotem do komina wtłacza. Szczapy od razu opowiedzą ci, czy lichutkie są, czy hrube. Ich syczenie zdradzi ci, czy gazda na zduna żałował, czy też rzetelny piec wystawił. I o ptakach się dowiesz, co gniazda na kominach wiją. A wiesz przecież, że bociany, na ten przykład, nigdy gniazda na dachu u złego człeka nie założą. A do tej całej muzyki dołączają się głosy z blachy. Inaczej woda wrze, a inaczej polewka. Wszystko to z muzyki piecowej płynie, trzeba jedynie dobrze się wsłuchać.”

Spełniamy marzenia naszych Klientów, dając ciepło i bezpieczeństwo…

 

Świadczymy usługi zduńskie na terenie całej Polski.

Pracownia

ul. Władysława IV 1 – Łasztownia
70-651 Szczecin

Kontakt do nas

Maciej Burdzy: (+48) 504 481 668
Maria Grzybek: (+48) 502 046 613