Trzecie życie secesyjnej korony…

Trzecie życie secesyjnej korony, to przewrotny tytuł ale w rzeczy samej przedstawia prawdziwe wydarzenia…

Każde nasze zlecenie związane z historycznymi piecami jest nietypowe i wyjątkowe. Tym razem nie było inaczej.

W pewnej podpoznańskiej miejscowości, w dwudziestokilkuletnim domu, mieszkali mili Państwo, posiadacze pieca kaflowego i przy okazji miłośnicy kafli, których nie brakowało na ścianach .

Sentymentalnie związani ze swoim starym piecem, dla którego to było drugie życie, zapragnęli by w nowym domu, secesyjne zwieńczenie dalej umilało im świat. 

Pojawiła się zatem koncepcja, by ów piec przenieść do nowego miejsca.

Po dyskusjach, przemyśleniach itd. zapadła decyzja by istniejący piec zachować dla nowych mieszkańców domu ale zamieniając antyfis, czyli koronę. 

Po inwentaryzacji naszego magazynu, dobraliśmy odpowiednią, pasującą stylem oraz wymiarami koronę i po lekkiej konserwacji, po prostu ją zamieniliśmy…

Stara korona trafiła do naszej pracowni i wraz z białymi 130-letnimi kaflami berlińskimi z trzech pieców została poddana fachowej konserwacji. Po kolejnych ustaleniach, projekcie itp. zaplanowaliśmy budowę kominka, nawiązującego historycznie do epoki secesji. 

Całość została spanelizowana, drzwiczki pochodzące z wytwórni Piotra Ławacza z Końskich zostały odrestaurowane i w oparciu o palenisko z firmy Unico, zbudowaliśmy kominek, który wygląda pięknie i nieźle grzeje…

Całości dodaliśmy patyny i subtelnego złota…

Jesteśmy zadowoleni! Kliencie również.

Tags:

Comments are closed

Latest Comments

Brak komentarzy do wyświetlenia.