Retro Bricks

Retro Bricks, to nietuzinkowe glazurowane płytki, zachowujące kształt cegły o wymiarach  24,0-26,5 cm x 6,5-7,0 cm, przeznaczone do okładzin ściennych i kominków, powstałe ze starych i prawdziwych cegieł rozbiórkowych, nadające charakterystyczny styl.

Niby to nic wyjątkowego, ale to jednocześnie drugie życie starej cegły oraz wyjątkowy i współczesny design.

Przy bogatej ofercie handlowej płytek surowych, nowych i wtórnych, nawet w różnych fakturach i odcieniach, nasza oferta jest bardziej wyjątkowa z prozaicznego względu.

Jednakże, po rzemieślniczej i żmudnej obróbce materiału, od rozbiórki, przez czyszczenie i cięcie, wykorzystując nasze próby, doświadczenie ceramików i zmysł artystyczny, uzyskujemy niebywałe efekty wizualne.

Podjęliśmy nietuzinkowy proces szkliwienia starych cegieł, nadając im fakturę i efekt, który nie mierzy się z niczym innym.

Retro Bricks, to lica i środki dawnych cegieł, ze świadomym zachowaniem oryginalnych zanieczyszczeń i deformacji, zróżnicowania kolorystycznego, odprysków, uszczerbków i różnic w wymiarach, glazurowane szkliwami transparentnymi i efektowymi oraz poddane wysokiej obróbce termicznej. Dzięki temu, w porównaniu do płytek ceglanych, impregnowanych i malowanych, Retro Bricks są trwalsze i bardziej efektowne.

Ze względu na dłuższy i bardziej złożony proces produkcyjny, nie jest to asortyment tani, jednakże może zdobić nasze wnętrza, przez kolejne kilkadziesiąt lat.

Płytki Retro Brikcs, to unikalny efekt, którego nie da się powtórzyć. Każda inwestycja będzie inna a indywidualne płytki możemy mieszać i układać w niezliczonej ilości wzorów oraz podkreślać spoiną w kolorze okładziny lub kontrastować całą paletą barw.

Oferujemy bogatą paletę szkliw, choć efekt końcowy nigdy nie będzie taki sam…