Piec secesyjny pod Zdunami

Marzeniem naszych Klientów był secesyjny, tradycyjny piec kaflowy… 

Zmieniliśmy jednak nieco koncepcję ponieważ nasze doświadczenie podpowiedziało, że wtórne wykorzystanie ponad stuletnich białych kafli do nowego urządzenia grzewczego, nie byłoby najlepszym pomysłem. Zazwyczaj jest tak, że zabytkowe kafle są w pewien sposób podniszczone a niekiedy i „głuche” a każdą interwencję konserwatorską widać gołym okiem. W związku z tym uznaliśmy wspólnie, że dalej chcemy piec secesyjny ale z nowym kaflowym wypełnieniem oraz historycznym garniturem.

Tak też się stało.

Po wykonaniu projektu i doborze zabytkowego ponad 100-letniego antyfisu oraz drzwiczek zamówiliśmy białe kafle piecowe, których wykonawcą była wytwórnia: Ceramika Kornak a kafle zostały perfekcyjnie skalibrowane i dostosowane do szerokości a także głębokości oryginalnych ceramicznych elementów. 

Ażurowe drzwiczki zewnętrzne oraz drzwiczki do kawiarki (została wykonana w formie piekarnika) zostały poddane konserwacji.

Zanim przystąpiliśmy do montażu, wszystkie elementy zostały sprefabrykowane w naszej pracowni i zawiezione na budowę a całość montażu trwałą zaledwie kilka dni.

Po wyschnięciu, piec został poddany tzw. kosmetyce, tj. spoinowaniu i „przecierce”.

Klienci ponoć zadowoleni 🙂

Nam też się podoba.

Tags:

Comments are closed

Latest Comments

Brak komentarzy do wyświetlenia.