Elegant ze szczecińskiego Pogodna

Któregoś razu, mieliśmy okazję pozyskać przepiękne elementy dawnego pieca kaflowego, pochodzącego z wytwórni w Velten. Po wstępnym oczyszczeniu, trafiły one na półkę, by po kilku miesiącach wzbudzić zachwyt potencjalnych Klientów. Po wielu wspólnych rozmowach, ustaleniach i projektach, zapadła decyzja, by po odpowiedniej konserwacji i dorobieniu braków, stały się elementem zwieńczającym nowy stylowy kominek, planowany w kilkurodzinnej willi  w Szczecinie z 1914 roku.

Tak też rozpoczął się ów proces…

Zamówiliśmy nowe kafle, które swą szerokością i wysokością zostały dostosowane do szerokości historycznego antyfisu.

Pozyskaliśmy zabytkowe drzwiczki ażurowe, które poddane konserwacji odzyskały dawny blask i razem ze współcześnie wykonaną kawiarką, miały stanowić komplet.

Elementy biskwitowe zostały oczyszczone, uzupełnione oraz pomalowane farbą ceramiczną. Z racji narożnego usytuowania pierwotnego pieca, musieliśmy dorobić brakujące elementy fryzu i zwieńczenia.

Wkład kominkowy pochodzący z oferty Unico, został dostosowany do historycznych wymiarów dawnych drzwiczek piecowych. 

Całość została sprefabrykowana w technologii określanej jako panelizacja a drzwiczki żeliwne oraz antyfis z fryzem, poddane artystycznemu wykończeniu (złoceniu), w nawiązaniu do epoki.

Całość prezentuje się wyjątkowo i daje radość naszej ekipie jako wykonawcom oraz jego właścicielom.

Tags:

Comments are closed

Latest Comments

Brak komentarzy do wyświetlenia.